کاربرد مانتراها، اذكار، سرودها - اینفو
طالع بینی

کاربرد مانتراها، اذكار، سرودها

مانترا عبارتي سانسكريت و مشخص‏كننده يك كلمه يا گروهي از كلمات است كه حامل ارتعاشات صوتي و انرژي معيني است.

 مانتراها اصوات مقدسي هستند كه قصد و عمل مؤثرشان تغذيه روح فرد است.
هندوها معتقدند كه اولين صوت در خلقت، «اوم» بوده، گويي آفرينش از «اوم» سرچشمه گرفته است. آنها بر اين عقيده‏اند كه تكرار مانتراي «وم» بر چاكراي پيشاني (چشم سوم) تأثير گذاشته و قوه ادراك و شهود را شكوفا مي‏كند.«اوم» صداي ارتعاش خلاق خداوند است كه در كتب مقدس با عناوين آمين، كلمه و... به آن اشاره شده است.
براساس تعاليم ودايي، اگر در اين جهان به‏نحو صحيحي مانتراها را تكرار كنيم و مراسم معنوي را اجرا نماييم، تأثيرات اين نواهاي خاص در برخي از افراد ظاهر شده و تحولي در آنها پديدار مي‏گردد و بدين ترتيب موجبات توجه آفريدگار و عرشيان فراهم مي‏شود. هندوها همچنين معتقدند كه خواندن سرودها و مانتراهايي كه در وداها آمده‏اند، نه تنها سلامتي را به ارمغان مي‏آورند و موجب بهبودي روابط انسان‏ها مي‏گردند، بلكه امكان ارتباط انسان با موجودات متعالي و متبركي را كه در سطوح متفاوت آفرينش قرار دارند، امكان‏پذير مي‏كنند.
به طور كلي، اذكار جزء لاينفك هر مذهب يا مراسم معنوي به‏شمار مي‏روند. اوراد مسيحيت معمولاً به شكل سرود خوانده مي‏شوند. سرودخواني يك روش پرقدرت براي رسيدن به حالات متفاوت در آگاهي و يكي از قديمي‏ترين شيوه‏هاي نغمه‏سرايي براي ايجاد آرامش و صفاي باطن است.


📗کتاب جاپايوگا
✍️سوامي شيواناندا

تیم تولید محتوا
برچسب ها : هیچ
تاریخ انتشار :
سوالی دارید؟

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

  • مقاله فعلا 2.17/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 میانگین رتبه : 2.2   از  5 (23 رای ثبت شده)

جهت دریافت جدیدترین داستان هااپلیکیشن اینفو را بر روی گوشی موبایل و تبلت خود نصب نمایید

آخرین مطالب ارسالی)
آخرین مطالب ارسالی

نوشتن نظر


 
 
 من را بیاد بیاور

دومین حرف کلمه temls چیست?