اینفو طالع بینی خورشیدی متولدین اردیبهشت

طالع بینی خورشیدی متولدین اردیبهشت

طالع بینی خورشیدی متولدین اردیبهشت ماه

ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی

جنبه‌ منفی شخصیت

توضیحات عمومی

مشکلات احتمالی

سیاره‌ حاکم‌ بر شما ناهید (زهره‌)

حقایق‌ جالب‌ و شگفت‌انگیز دیگری راجع‌ به‌ ماه‌ تولد

رنگ محبوب و سنگ خوش یمن

نام‌ افراد مشهوری که‌ در ماه‌ اردیبهشت متولد شده‌اند

 

ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی

صبور، با پشتکار و قابل‌‌اعتماد، مهربان‌، دلسوز و با محبت،‌ با استقامت‌، مصمم‌ و قاطع،‌ آرام‌، خونسرد و اطمینان‌‌بخش‌.
 

جنبه‌ منفی شخصیت

حسود و انحصار‌طلب،‌ غضب‌‌آلود، انعطاف‌ناپذیر و یک‌‌دنده‌، لذت‌‌جو، خودخواه‌ و آزمند.
 

توضیحات عمومی

متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ با صلابت‌، اهل‌ عمل‌، با اراده‌ و قاطع‌ هستند، در حقیقت‌ از چنان‌ قدرت‌ اراده‌ بالائی‌ برخوردارند که‌ نمی‌شود آنها را بر خلاف‌ میلشان‌ وادار به ‌انجام‌ کاری‌ کرد، آنها با طیب‌ خاطر و مشتاقانه‌، صادقانه‌ و وفادارانه‌ از شخصی‌ که‌ به ‌او اطمینان‌ و اعتماد دارند، پیروی‌ می‌نمایند. آنها افرادی‌ ثابت‌‌قدم‌، متعادل‌، شهروندانی‌ مقرراتی‌ و طرفدار آرامش‌ هستند. آنها برای‌ مادیات‌ اهمیت‌ خاصی‌ قائلند و هرگز در رابطه‌ با استفاده‌ از قدرتشان‌ برای‌ کسب‌ آرامش‌ به‌ شک‌ و تردید نمی‌افتند.


آنها از نظر روحی‌ و روانی‌ خیلی‌ تیزهوش‌، واقع‌ بین‌ و معقول‌ هستند، ولی‌ در عین‌حال‌ با عقیده‌ای‌ راسخ‌ بر نقطه‌ نظرات‌ و عقاید خود اصرار می‌ورزند و همیشه‌ تابع‌ الگوها و قالب‌های‌ پذیرفته‌ شده‌ و معتبر تجربی‌ هستند. شخصیت‌ آنها قابل‌‌اعتماد، تغییرناپذیر، دوراندیش‌، مقتصد، حساب‌‌شده‌، دقیق‌، جدی‌ است‌ و در مواجهه‌ بامشکلات‌ افرادی‌ تزلزل‌ناپذیر و نستوه‌ هستند. عادات‌ بد و عیوب‌ آنها در حقیقت‌ از پاکدامنی‌ و خوبی‌هایشان‌ سرچشمه‌ می‌گیرند و تحت‌ شرایطی‌ به‌ اوج‌ خود می‌رسند، تحت‌ چنین‌ شرایط نادر و استثنائی‌ متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ می‌توانند با یکدندگی‌عجیبی‌ و به‌ طرز زجرآور و آزار‌دهنده‌ای‌ حق‌ به‌ جانب‌ شوند و بدون‌ استفاده‌ ازقدرت‌ خلاقیتشان‌ تبدیل‌ به‌ اشخاصی‌ خشک‌، سخت‌‌گیر، جدی‌، مقرراتی‌، اهل‌ جرو بحث‌، خسته‌‌کننده‌ و بهانه‌گیر شده‌ و به‌ یک‌ زندگی‌ یکنواخت‌ و خودبینانه‌ ادامه‌دهند.


اگر به‌ آنها کوچکترین‌ توهین‌ و یا بی‌احترامی‌ شود، آن‌ را مدت‌ها در فکرشان‌سبک‌ و سنگین‌ می‌کنند و مرتب‌ به‌ آن‌ شاخ‌ و برگ‌ داده‌ و در نهایت‌ به‌ شدت‌ آزرده‌خاطر و خشمگین‌ می‌شوند. متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ خواه‌ شخصیتی‌ مثبت‌ داشته ‌باشند و خواه‌ منفی‌، همواره‌ به‌ شخصی‌ نیازمندند که‌ به‌ آنها آفرین‌ و مرحبا بگوید وعزت‌ نفس‌ و غرورشان‌ را تقویت‌ کند. اگرچه‌ اکثر متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ تا به‌ این‌اندازه‌ افراطی‌ نیستند.


آنها دوستانی‌ وفادار، صادق‌، دست‌ و دلباز، بزرگوار، بلند نظر و شدیداً عاطفی‌هستند، آنها عمدتاً با اشخاصی‌ که‌ در حد شأن‌ اجتماعی‌ آنها هستند، دوست‌می‌شوند. در حقیقت‌ متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ برای‌ دوستی‌ ارزشی‌ خاص‌ قائلند و به‌دوستانشان‌ بی‌نهایت‌ وفادار می‌مانند. در مجموع‌ آنها رئوف‌، دلرحم‌، آرامش‌ بخش‌، دلنشین‌، با‌ملاحظه‌، خونسرد، خوش‌‌قلب‌، متواضع‌، محجوب‌، کم‌ توقع‌، با‌حیا و فروتن‌ هستند و خیلی‌ دیر عصبانی‌ می‌شوند و از دعوا و ناراحت‌‌کردن‌ دیگران‌ به‌شدت‌ اجتناب‌ ورزیده‌ و از آن‌ بیزارند. اگرچه‌ اگر تحریک‌ شده‌ و کاسه‌ صبرشان‌ لبریز شود، بی‌نهایت‌ خشن‌ و تندخو می‌شوند، گویی‌ در آن‌ حالت‌ تمام‌ خویشتن‌ داری‌خویش‌ را از دست‌ می‌دهند. هم‌ چنین‌ زمان‌ شوخ‌ طبعی‌ و بذله‌گوئی‌ آنها غیرقابل ‌پیش‌‌بینی‌ است‌ و اصلاً نمی‌توان‌ حدس‌ زد که‌ آنها چه‌ زمانی‌ به‌ تفریح‌ و سرگرمی‌ نیاز دارند.


اگرچه‌ امکان‌ دارد که‌ ظاهر فیزیکی‌شان‌ این‌ را نشان‌ ندهد، ولی‌ در حقیقت‌ آنها هنردوست‌، با‌سلیقه‌ و هنرشناس‌ هستند و حقیقتاً از هنر و هنرمند لذت‌ می‌برند، چون ‌خودشان‌ در این‌ زمینه‌ از استعداد سرشاری‌ برخوردارند و از هر چیز ناشایست‌ و زشت‌ دوری‌ می‌گزینند. گاهی‌ اوقات‌ به‌ چیزهای‌ بدیع‌ علاقه‌مند می‌شوند و عاشق‌آرامش‌، راحتی‌، تجمل‌، غذاها و نوشیدنی‌های‌ دلچسب‌ و لذیذ هستند و سعی‌ دارند که‌ با ذوق‌ و سلیقه‌ خاصی‌ همه‌ چیز را گلچین‌ کنند ولی‌ متأسفانه‌ گاهی‌ اوقات‌ وسوسه‌شده‌ و به‌ افراط کاری‌ کشیده‌ می‌شوند که‌ منجر به‌ آزمندی‌ شدیدی‌ می‌شود.
متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ در محل‌ کارشان‌ اشخاصی‌ کوشا، جدی‌، سخت‌‌کوش‌ و خبره‌ هستند و از این‌ که‌ احتمالاً دستهایشان‌ در حین‌ کار کثیف‌ شود، اصلاً وحشتی‌ ندارند. آنها در حین‌ کار افرادی‌ قابل‌‌اعتماد، واقع‌ بین‌، هوشمند، منظم‌ و بلند پرواز هستند و به‌ راحتی‌ از مافوقان‌ و رؤسای‌ خود اطاعت‌ می‌کنند. آنها در زندگی‌ روزمره‌شان‌ افرادی‌ مسئولیت‌پذیر و مطمئن‌ هستند و به‌ همین‌ دلیل‌ نیز احتمال‌ تغییر و تحول‌ و اخراجشان‌ از محل‌ کار خیلی‌ کم‌ است‌. آنها در امر تجارت‌ و کسب‌ و کار خلاق‌هستند و حقیقتاً مزد پرکاری‌ و خلاقیت‌شان‌ را دریافت‌ می‌کنند. آنها می‌توانند در بسیاری‌ از حرفه‌های‌ متعدد و گوناگون‌ به‌ اوج‌ شکوفائی‌ خود برسند:


بانک‌‌داری‌، رشته‌ معماری‌، ساختمان‌‌سازی‌، تقریباً هر نوعی‌ از کارهای‌ اداری‌ ودفتری‌، کشاورزی‌، دامداری‌، پزشکی‌، شیمی‌، صنعت‌، بیمه‌، آموزش‌‌‌و پرورش‌،مدیریت‌، نقشه‌ برداری‌، سرکارگر و سخنگو و گاهی‌ نیز به‌ طرز شگفت‌‌آوری‌ در زمینه‌ موسیقی‌ و مجسمه‌‌سازی‌ مهارت‌ خاصی‌ از خود نشان‌ می‌دهند. هم‌‌چنین‌ یک‌ امانت‌دار، قیم‌ و نگهبان‌ مطلوبی‌ می‌توانند باشند و به‌ عنوان‌ یک‌ سر‌آشپز به‌ راحتی‌ ممکن‌است‌ شهرت‌ کسب‌ کنند. تعدادی‌ از متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ در رشته‌ آواز‌خوانی‌ آن‌چنان‌ ذوق‌ و قریحه‌ای‌ دارند که‌ می‌توانند مشهور شوند و کاملاً در هر رشته‌ای‌ از موسیقی‌ می‌توانند دست‌ همه‌ را از پشت‌ بسته‌ و گوی‌ سبقت‌ را بربایند.


آنها اشخاصی‌ احساساتی‌ و کمی‌ هم‌ خجالتی‌ و کم‌رو هستند و هیچ‌ غل‌ و غشی‌ در این ‌زمینه‌ ندارند. آنها همسرانی‌ خانه‌ دوست‌، صادق‌، باوفا، ثابت‌‌قدم‌، با ملاحظه‌، دقیق‌ و والدین‌ مهربان‌ و دلسوزی‌ به‌ شمار می‌روند و از همسر و فرزندانشان‌ توقع‌ زیادی ‌ندارند. البته‌ گهگاهی‌ بیش‌ از حد حسود و انحصارگر می‌شوند ولی‌ همیشه‌ به‌ موقع‌ به ‌دعوا خاتمه‌ داده‌ و با یک‌ شوخی‌ به‌جا کینه‌ و کدورت‌ را از دل‌ همسر و فرزندانشان‌ درمی‌آورند. اگر همسرشان‌ به‌ احساسات‌ پرشور آنها بها ندهد و آنها را برنجاند، آنها کینه ‌سختی‌ به‌ دل‌ می‌گیرند، اگرچه‌ اگر حریف‌ در این‌ طور مواقع‌ و در نیمه‌های‌ راه‌ حتی‌ کوچک‌ترین‌ تلاشی‌ بکند تا رنجش‌ و دلخوری‌ را از دلشان‌ بیرون‌ آورد، آنها بخشنده ‌و بلند‌همت‌ می‌شوند.


هیچ‌ برج‌ دیگری‌ در منطقه‌ البروج‌ نزدیک‌تر از ثور به‌ زمین‌ نیست‌. هدف‌ و غایت ‌اصلی‌ متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ در زندگی‌ در درجه‌ اول‌ حفظ و دفاع‌ از ثبات‌ و سلامتی ‌جسمانیست‌. حس روحی‌ و روانی‌ ذاتی‌ و درونی‌ شما برای‌ هماهنگی‌، سازگاری‌ و مثمر ثمربودن‌ با دوام‌ است‌. هنگامی‌ که‌ به‌‌طور کامل‌ این‌ را درک‌ کنید و همواره‌ این‌ را مد‌نظر داشته‌ باشید، دیگر نیازی‌ به‌ دلبستگی‌ کورکورانه‌ به‌ مال‌ دنیا و راحتی‌های ‌ظاهری‌ نخواهید داشت‌. اگر دریابید که‌ این‌ آرامش‌ درونی‌ و ذاتی‌ شما تمام‌ مواردمثبت‌ ذکر شده‌ را باعث‌ می‌شود، به‌ طور حتم‌ غافلگیر خواهید شد و دیگر در زندگی‌هیچ‌ کم‌ و کسری‌ نخواهید داشت‌. در نهایت‌ متولدین‌ اردیبهشت‌ ماه‌ نیازمند کشف ‌حقیقی‌ترین‌، عمیق‌ترین‌، اصیل‌ترین‌ و خالص‌ترین‌ ارزش‌های‌ وجودی‌ خودشان‌ هستند. زمانی‌ که‌ آنها واقعاً چیزهای‌ ارزشمند را پیدا کند، دیگر مجبور نخواهند بود پای‌‌بند چیزهای‌ کم‌‌ارزش‌ شوند. بزرگترین‌ و مهم‌ترین‌ گواه‌ ارزش‌ برای‌ متولدین ‌اردیبهشت‌ ماه‌ زیبائی‌ است‌ که‌ حقیقتاً آن‌ را با تمام‌ وجود حس‌ می‌کنند.
 

مشکلات احتمالی

هر کسی ویژگی‌ها و خصوصیات‌ منحصر به‌ فردی دارد و زمانی که‌ این‌ خصلت‌ها سرکوب‌ و یا فرو‌خورده‌ شوند، یا برآورده‌ نشوند، باعث‌ بروز مشکلاتی می‌شوند. توصیه‌ ما این‌ است‌ که‌ این‌ پیشنهادات‌ را به‌ کار ببندید و از مواجهه‌شدن با نتایج‌ عالی آن شگفت‌زده‌ شوید:


ـ مشکل‌: از آنجائی‌ که‌ بیش‌ از حد احساساتی‌ هستید، بیشتر اوقات‌ تصور می‌کنید که‌ از احساسات‌ پاک‌ شما سوء استفاده‌ می‌شود و در حقیقت‌ سرتان‌ را شیره‌ می‌مالند که‌ همین‌ باعث‌ شده‌ که‌ از مرحله‌ پرت‌ شده‌ و یک‌ شخص‌ ساده‌ به‌ نظر بیائید.


ـ راه‌ حل‌: بهتر است‌ توجه‌ داشته‌ باشید که‌ جاذبه‌ و گیرائی‌های‌ شما (آهن‌‌ربای‌ وجودتان‌) هم‌ تأثیرات‌ مثبت‌ و هم‌ تأثیرات‌ منفی‌ را به‌ خود جذب‌ می‌کنند، بنابراین ‌باید خودتان‌ دوستانتان‌ را انتخاب‌ کنید، نه‌ این‌ که‌ اجازه‌ دهید که‌ انتخاب‌ شوید.


ـ مشکل‌: احساس‌ می‌کنید که‌ چیزهای‌ جسمانی‌ جاذبه‌ و گیرائی‌ خود را از دست‌ داده‌اند و شما هر روز از دنیای‌ اطرافتان‌ بیشتر فاصله‌ می‌گیرید. در حقیقت‌ در این میان ‌دیگر دلبستگی‌های‌ جسمانی‌ پول‌ و مادیات‌ اهمیت‌ خود را از دست‌ داده‌اند.


ـ راه‌ حل‌: شما در حال‌ کشف‌ یک‌ هماهنگی‌ و سازگاری‌ داخلی‌ در وجودتان‌ هستید که‌ سعی‌ دارد جای‌ مسایل‌ جسمانی‌ را با مسایل‌ روحی‌ و روانی‌ عوض‌ کند. شما باید بگذارید این‌ هماهنگی‌ بدون‌ آنکه‌ آن‌ قسمت‌ از وجودتان‌ که‌ تأمین‌‌کننده‌ معاش‌خانواده‌تان‌ است‌، از بین‌ برود، به‌ راحتی‌ گسترش‌ یابد.


ـ مشکل‌: ترس‌ و هراس‌ بی‌دلیل‌ از مشکلات‌، ضرر و حسادت‌ و بدگمانی‌ راجع‌ به ‌اینکه‌ دیگران‌ بر علیه‌ شما توطئه‌ و دست‌ به‌ یکی‌ کرده‌اند.


ـ راه‌ حل‌: شما به‌ طور ذاتی‌ نه‌ تنها قدرت‌ جذب‌ وفاداری‌ را دارید، بلکه‌ قدرت‌ عقل‌ و خرد شما آنقدر زیاد است‌ که‌ حقیقتاً می‌توانید به‌ آنچه‌ در اطرافتان‌ در جریانست‌، آگاهی‌ یابید. فقط باید مراقب‌ باشید تا اعتماد به‌ نفس‌ تان‌ را از دست‌ ندهید و اگراحیاناً چنین‌ اتفاقی‌ افتاد، باید هر چه‌ زودتر آن‌ را بازسازی‌ نمائید.


ـ مشکل‌: نسبت‌ به‌ زندگی‌ احساس‌ افسردگی‌ و دلتنگی‌ می‌کنید. به‌ نظرتان‌ اطرافیان ‌و نزدیکانتان‌ مایه‌ تسلی‌ و دلداری‌ نیستند و از همه‌ چیز بیزار و ناراضی‌ هستید. گمان‌می‌کنید زندگی‌ بی‌معناست‌ و به‌ همین‌ دلیل‌ به‌ خوشی‌ها و تفریحات‌ جسمانی‌ روی‌آورده‌ و در حقیقت‌ به‌ آنها اعتیاد پیدا کرده‌اید.


ـ راه‌ حل‌: بهتر است‌ ارزش‌ مسایل‌ روحی‌ و روانی‌ (معنوی‌) زندگی‌ را دوباره‌ بیابید. باید کنترل‌ زندگی‌ را در دست‌ بگیرید و بدانید که‌ خوشی‌های‌ زودگذر زندگی‌ اصلاً مهم‌ نیستند، بلکه‌ معنویات‌ هستند که‌ از اهمیت‌ به‌سزائی‌ برخوردارند.
 

سیاره‌ حاکم‌ بر شما ناهید (زهره‌)

۱. فاصله‌ متوسط ناهید از خورشید: ۷۲۳۰
۲. دور و گردش‌ نجومی‌ از کانون‌ (برحسب‌ سال‌): ۶۲۰
۳. شعاع‌ استوائی‌ (برحسب‌ کیلومتر): ۶۰۵۲
۴. شعاع‌ قطبی‌ (برحسب‌ کیلومتر): ۶۰۵۲
۵. دور گردش‌ و دوران‌ جرم‌ (برحسب‌ ساعت‌): ۳۲:۵۸
۶. انحناء خط استوا نسبت‌ به‌ کانون‌ (برحسب‌ درجه‌): ۱۷۷/۳
7. تعداد ماهواره‌های‌ مشاهده‌ شده: 0
 

حقایق‌ جالب‌ و شگفت‌انگیز دیگری راجع‌ به‌ ماه‌ تولد


حیوانی‌ که‌ در ارتباط با برج‌ تولد شماست‌، یک‌ گاو نر خشن‌ چهره‌ است‌.

رنگ محبوب و سنگ خوش یمن


۱. رنگ‌ محبوب‌ و خوش‌ یمن‌ متولدین‌ اردیبهشت ماه‌ (صورتی) است‌.
۲. سنگ ماه متولد اردیبهشت : زمرد


نام‌ افراد مشهوری که‌ در ماه‌ اردیبهشت متولد شده‌اند


1. سیگموند فروید (۱۷ اردیبهشت‌ ۱۸۵۶) 
2. ویلیام‌ شکسپیر (۷ اردیبهشت‌ ۱۵۶۴) 
3. مالکوم‌ اکس‌ (۳۰ اردیبهشت‌) 


بازگشت به صفحه قبل


Powered by Batflat.